^Вгору
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Історія, досягнення

   Історія дитячого садочка

       

     Сімдесяті роки ХХ століття. Місто Димитров зростає, розбудовується, з'являється багато дошкільного населення. Прийшла необхідність і час будівлі дитячих дошкільних установ. Мікрорайон «Західний», 1964 рік, відкривається ясла-садок № 2 «Ромашка» на 6 груп. Він не охоплює все дошкільне населення, черга в дитячий сад залишається великою. Забудовується 34 житловий квартал і приймається рішення будівництва ще одного дитячого дошкільного закладу. 

    Державна комісія розглядає типовий проект двоповерхової будівлі ясла-садка № 33 «Сонечко» на 280 місць проектної потужності. Швидкими темпами впроваджується проект в життя, і до квітня 1966 року будівлю вже було возведено, почалися оздоблювальні роботи всередині будівлі і підготовка її до здачі будівельному управлінню . 

     Одночасно з роботами всередині будівлі, на територію дитячого садка було завезено багато землі, все розрівняно; закінчувалося будівництво і фарбування 10-х прогулянкових павільйонів. Робочі озеленяли ділянки, насаджували фруктовий сад, чагарники. 20 червня 1966 все було готово, і будівельне управління прийняло  ясла-садок №3 «Сонечко» на 280 місць. 

     Вже до 1970 року виникла необхідність в утепленні веранд груп раннього віку першого поверху, і на їх основі було надбудовано  спальні другого поверху для дошкільних груп. У 1972 році будівництво спалень було закінчено. У такому стані будівля існує і по цей  час. Змінюється і загальний вигляд будови: у 1985 році фасад будівлі був обкладений кольоровою кахельною плиткою. 

     З 1966 року по 2001 рік ясла-садок був на балансі шахти ім. Г.М. Димитрова, в серпні 2001 року на підставі рішення Димитровської міської ради  ДНЗ було прийнято на баланс міського відділу освіти. 

 Кадри вирішують все 

     Першим  завідувачем, що вела будівництво дитячого садка з першого каменю до кущика троянди, посадженої у дворі, була Галина Євдокимівна Кравцова. 

     У квітні 1966 року прийшли працювати, - поки без оплати, - Гуцова Л.Д. і Шмигленко М.Ю. Трохи пізніше були прийняті: Сергєєва О.Г., Кірбаба В.Я., Кагожкіна В.К. Вони працювали два місяці сторожами, поки, нарешті, в червні 1966 року сад було прийнято в експлуатацію. 

     У липні 1966 ще приймалися співробітники і почалися роботи з наведення чистоти і порядку всередині будівлі. 

     І ось жовтень 1966 року. Перші діти прийшли 2 жовтня, а до 10 числа було прийнято 220 дітей від 0 до 6-ти річного віку. Вони були розподілені таким чином: 4  групи раннього віку, 7 - дошкільних, 1 - дошкільна цілодобова. Групи раннього віку  мали веранди, де діти спали в спальних мішках. 

     Перші вихователі: Ручко А.А., Марштупа А.К. (згодом муз.керівник), Вершиніна М.Ф., Мінакова Л.І., Павлова Л.М., Голубєва В.М., Воробйова Т.І., Хворостянова Р.І., Тюхтій Р.І., Стуканова Р.М., Прокопченко Л.М., Кандибко Т.Г. та інші. 

     Перші музкерівники: Золотарьова - Ніколайчук О.І., Грідіна Д.В., трохи пізніше Вязовікова О.В., Рудзіш Л.Н. 

     За здоров'ям дітей стежили медсестри Авдєєва Л.А., Біловол В.А., Шевченко Г.І., трохи пізніше Краснова Т.А., Брісюк В.М. 

    За виконанням навчально-виховної роботи несла відповідальність вихователь-методист Алдашкіна В.А., яку змінила Боброва П.Ф., потім Букаєва В.А., Міщук І.В., Чорноуз А.В., і на цей час вихователь - методист Кагожкіна Г.М. 

     З жовтня 1966 року була прийнята велика кількість нянь (зараз помічників вихователів) і медсестер-санітарок. Першими серед них були Гуцова Л.Д. (згодом завгосп), Петрук Н.Д. (згодом вихователь) Гаєвська Н.М., Данилова О.З., Путій Н.А., Романько Н.Л., Беспалая В.І., Капула Л.Я. (згодом вихователь), Петрук Н.Ф., Юрченко В.А., Чуприна М.М., Пройко З.І., Лагунова Т.В. (згодом вихователь). Серед них були і нічні няні: Жегур З.Г., Фоменко В.Я., Суханова Н.Є., Дронова В.С. Разом з ними вночі працювали і нічні медсестри. 

     Першими кухонними працівниками були Сергєєва О.Г., Кірбаба Л.Я., П'ятина К.Т., Кисельова Л.А, Костенко А.А., Чукардіна Н.В., Керносова С.С., Давидюк С.А. 

     Машиністами з прання були: Круголь Н.Г., Бабенко М.С., Касьянова Ю.М., Кабанець В. Т. Комірник Кагожкіна В.К. приймала дуже багато продуктів, стежила за їх якістю, пропрацювавши 45 років на одному місці. З продуктів кухарі готували суміші для дітей від 0 до 1 року та смачні каші і супи для дітей старшого віку. 

Час йшов. З 01.08.2001 року в дитячому садку працює 10 груп: 

      2-групи раннього віку, 6 - дошкільних, 2-шкільні. Шкільні групи почали працювати в ДНЗ з 2003 року. Зараз в ДНЗ налічується 260  дітей від 2 до 7 років. 

     Керування дошкільним закладом здійснювалося таким чином: Кравцову Г. Е. змінила Моргун О.М., потім завідувачем була Разенкова Л.Д., далі Букаєва В.А. Зараз за життя і здоров'я дітей, за організацію роботи співробітників та  за функціонування дитячого садка № 3 «Сонечко»  несе повну відповідальність завідувач Олейнікова Л.М. 

 


  Наші досягнення

 2023 - 2024

  

 2020 - 2021 

  

2018-2019 н.р

 

  

 2016-2017н.р.

У лютому  2017 року добігла  до кінця обласна «Віртуальна виставка спортивних баз навчальних закладів», яку проводив Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. По результатам конкурсу серед спортивних баз закладів освіти області  наш дошкільний навчальний заклад  посів почесне  IIIмісце і отримав диплом Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а також  презентація була розміщена на веб-сторінці фізичної культури та спортивно-масової роботи.  Автор презентації  вихователь-методист Г.М.Кагожкіна     


   

 


(2015-2016 н.р)

 

  - отримання вихователем-методистом Кагожкіною Г.М. грамоти від департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації з нагоди Дня працівника освіти.  


 

- У грудні кожного року Будинок творчості дітей та юнацтва влаштовує міський конкурс у рамках Всеукраїнської акції «Червона стрічка». В цьому (2015) році з метою популяризації здорового способу життя було проведено  конкурс-виставку календарних листів «Ми здорові цілий рік». Наш заклад готував листок календаря на тему «Фізична активність», а місяць було обрано - жовтень 2016р. За результатами оцінок журі робота ДНЗ № 3 «Сонечко» зайняла почесне ІІ місце і отримала грамоту відділу освіти Димитровської міської ради.   

            


-  В рамках Всеукраїнської акції «Червона стрічка» в грудні 2014р. у будинку творчості пройшов міський конкурс фотографій на тему: «Цінуй своє життя». В цьому конкурсі наш садочок зайняв перше місце і отримав диплом відділу освіти Димитровської міської ради Донецької області. Диплом вручали заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ю.В.Третяк та начальник відділу освіти Н.М.Лійка.                


 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

м. Димитров 2014 рік